Workshop voor professionals
Voor zowel beginnende als ervaren professionals: jongerencoaches, praktijkondersteuners, huisartsen, jeugdhulpverleners, HR-professionals, docenten etc verzorg ik workshops over contact maken en verbinden met & coachen en enthousiasmeren van jongeren.
In het onderwijs samen met docent Biologie Fieneke Geerlings. Vanuit theorie en praktijkervaring laten wij herkenbare situaties de revue passeren.
Mogelijke Thema’s:
- Hoe versterk je mentaal welzijn, zelfvertrouwen en veerkracht? Het gespreksmodel LEVEN vanuit het boek Als het (l)even lastig is wordt toegelicht. Het is een praktisch hulpmiddel voor het voeren van gesprekken die makkelijker, dieper en effectiever zijn.
- Het tienerbrein in de spreekkamer
- Het echte gesprek met jong-professionals
- Van contact naar verbinding
- Actief Luisteren aan de hand van het boek Luisteren naar pubers. ( inmiddels 5e druk)
Als professional luister je vaak naar jongeren. Van jongeren die heel gesloten zijn, tot jongeren die gedragsmatig uit de bocht vliegen en alles daar tussenin. Maar hoe kun je nu effectief luisteren zodat je het probleem bij de jongeren laat en dat hij/zij zelf zijn verantwoordelijkheid pakt. In deze workshop aandacht voor het echte gesprek voeren en hoe je dit kan inzetten voor een beter contact met de jongere.
Vol inspiratie en met een aantal praktische tips die je meteen de volgende dag in je praktijk kunt toepassen, gaan deelnemers naar huis.
Afgelopen periode heb ik voor de volgende organisaties een lezing/workshop gegeven:
- Onze Huisartsen Academie – het puberbrein in de spreekkamer
- Hfftig jongerencoaches – mentaal welzijn en veerkracht versterken
- Netwerk DIM (HR-professionals) – mentaal welzijn op de werkvloer
- Waterbosch, Gymnasium Apeldoorn en Gymnasium Felisenum – Ouderavond mentaal welzijn en veerkracht versterken – Hoe doe je dat?
- Expertise-centrum Stress en Veerkracht (CSR) – Mentaal welzijn versterken van jongeren
- Mini-symposium tbv SWP/Logacom – Mentaal welzijn en veerkracht versterken
- Mentale boekenbal 2025 – korte lezing Als het (l)even lastig is.
- Kinderopvang De eerste Stap – van contact naar verbinding
- Scholenkoepel Gameeleon – Mentaal welzijn en veerkracht verstreken
- KSG Apeldoorn, Etty Hillisumcollege, Walterbosch – Luisteren naar pubers
Neem gerust contact op om te informeren naar de mogelijkheden

